Resultatlista Duo herrar
Plac  Startnr Namn Deltagare 1 Deltagare 2 Snasen Sönner Geten Total
1 4 Lundhags adventure Björn Rydvall Johan Henriksson 0:41:00 1:11:30 1:43:03 1:50:50
2 36 Norge 1 Ola Berger Stig-Rune Kveen 0:45:30 1:17:15 1:46:44 1:55:39
3 6 Dynastar Ski Mountaineering team Arvid Björkroth P-O Halvarsson 0:52:35 1:32:30 2:08:03 2:14:57
4 11 Åreliftarna Hans Gradin Thomas Jonsson 0:55:30 1:34:30 2:16:58 2:22:23
5 16 merupplevelse.se Stefan Lindgren Tomas Eriksson 0:52:05 1:27:15 2:14:26 2:23:58
6 15 FSK Norder B Martin Tänggren Simon Jaktlund 0:56:10 1:40:45 2:18:57 2:27:13
7 10 Shoreline FF Johan Johansson Fredrik Johansson 0:59:50 1:41:30 2:23:02 2:29:13
8 18 Östersunds telemarksklubb Henrik Jönsson Johan Arnesson 1:02:10 1:44:20 2:26:16 2:34:39
9 14  Famous Grouse Johan Larsson Peter Julin 0:59:37 1:43:30 2:29:55 2:36:26
10 9 Lagmaskinen Björn Eriksen Per-Ove Torstensson 1:01:54 1:48:30 2:31:40 2:40:10
11 17 Bill å Bull Otto Henriksson Peter Lundgren 1:07:50 1:54:40 2:40:48 2:49:04
12 7 De två musketörerna Sami Heino Rikard Jakobsson 0:57:37 1:45:00 2:36:17 2:49:25
13 3 Hjältarna från Telemarken Jonas Sjöberg Christian Stenström Ahlstedt 1:04:41 1:54:15 2:42:23 2:53:24
14 19 Boogie train Mattias Olsson Per Frykfeldt 1:11:30 2:32:15 3:44:39 3:58:41
15 8 Bigtoelittletoe Ola Boström Carl André 1:28:30 2:50:00 4:00:00 4:19:23
Resultatlista Duo damer
Plac  Startnr Namn Deltagare 1 Deltagare 2 Snasen Sönner Geten Total
1 44 Team XC Jenny Hansson Emelie Öhrstig 1:00:50 1:46:45 2:28:31 2:37:45
2 41 FSK Norder / Tullus Malin Sjöblom Camilla Westin 1:05:26 1:55:00 2:42:03 2:51:55
3 45 Norge 3 Marte Ström-Solli Kine Beate Björnås 1:28:50 2:51:50 4:06:20 4:23:10
4 43 FSK Norder Lotta Sander Helen Herbertsson 1:37:40 2:49:10 4:08:08 4:34:22
5 42 Blåbärna Ida Sjölund Karin Österberg 1:45:00 3:09:10 5:06:43 5:25:09
Resultatlista Duo mix
Plac  Startnr Namn Deltagare 1 Deltagare 2 Snasen Sönner Geten Total
1 30 Lundhags adventure Mikael Andersson Hanna Wikberg 0:45:20 1:17:35 1:49:04 1:58:06
2 33 MogMac AB Morgan Göransson Sofia Lind 0:47:20 1:23:30 2:00:57 2:12:50
3 34 Lindbloms Pär Lindblom Katarina Lindblom 1:01:13 1:38:05 2:32:08 2:41:11
4 38 Sättrarna Fredrik Sätter Joanna Sätter 1:07:20 1:52:20 2:37:42 2:43:55
5 31 TeamMed Olof Hernborg Maria Schollin-Borg 1:08:24 1:54:00 2:38:30 2:43:57
6 35 Sylarna högalpint Jakob Alberg Jenny Karlsson 1:11:58 2:07:00 2:59:03 3:10:33
7 37 Norge 2 Hallgeir Lundemo Grete Nordli 1:19:40 2:23:00 3:21:38 3:44:38
8 39 Emma & Ville Ville Skoglund Emma Knutsson 1:25:50 2:36:30 3:58:48 3:52:50
9 32 Nice try Magnus Nilsson Daniela Profir 1:20:00 2:32:00 3:45:45 4:00:27