Startlista - slutlig

Backsprint
1.Marcus Lundberg "BARFOTA Å SLOKHATT" - JRA (JÄMTLÄNDSKA BEFRIELSE ARMÉN)
2.Mats Hedlund - Brudpiga RK
3.Peter Mattsson - Brudpiga RK
4.Anders Trägårdh - Brudpiga RK
5.Johannes Heetveld - Brudpiga RK
6.Jan Sarenmark - Brudpiga RK
7.Ola Berger - Box Norge
8.Christer Höglin - Chianti Classico
9.Daniel Dyrander - CK Laponia
10.Patric Bylund - Team Eurosport
11.Janne Jakobsson - Team Eurosport
12.Henrik Ögren - Team Eurosport
13.Björn Järvhed - FUJI Racing Team
14.Ice Karlsson P97 - FUJI Racing Team
15.Pontus Nilsson P96 - FUJI Racing Team
16.Oscar Wadman P96 - FUJI Racing Team
17.Jon Gunnarsson P95 - FUJI Racing Team
18.Eric Forsgren - Frösö IF
19.Håkan Degselius - Team Härjedalen
20.Jan Hendriks - HLV Netherlands
21.Nils Hendriks - HLV Netherlands
22.Ted Armgren - HotMek AB
23.David Gärdin - IF Castor
24.Roger Claesson - IF Castor
25.Andreas Järlstig - IF Castor
26.Fredrik Kingstad - IF Castor
27.Peter Vingstedt - IF Castor
28.Sten Andersson - IF Castor
29.Martin Andersson - IF Castor
30.Sune Andersson - IF Castor
31.Sigve Colbjörnsen - IF Castor
32.Johan Gustafsson - IF Castor/Cykelogen
33.Andreas Svärd - IF Castor/Cykelogen
34.Erik Melin - IF Castor/Cykelogen
35.Tom Dyborn - IF Castor/Cykelogen
36.Mattias Swelander - INAB
37.Martin Tenggren - INAB
38.Gustaf Berglund - INAB
39.Anders Högberg - INAB
40.Nils Kjellsson - Jämtkraft
41.Jan Lindkvist - Mora CK
42.Per Johansson - Naturvårdsverket
43.Lars Eklund - Naturvårdsverket
44.Erik Hellberg - Naturvårdsverket
45.Martin Melander - Otrvikens MK
46.Niclas Hägglund - SundsvallsCyklisterna
47.Rickard Mattsson - Sundsvallscyklisterna
48.Mikael Andersson - Team SWECO
49.Mattias Nilsson - Team SWECO
50.David Ekholm - Team SWECO
51.Håkan Löfström - Team SWECO
52.Magnus Jonsson - Team SWECO
53.Fredrik Sätter - Team SWECO
54.Jonas Ek - Team SWECO
55.Hans Svensson - Step In
56.Christian Thorgerzon - Step In
57.Andreas Lindgren - Step In
58.Anders Edvinsson - Tandsbyns CK
59.Orvar Nilsson - Tandsbyns IF
60.John Björklund - Tandsbyns IF
61.Tord Lundin - Tandsbyns IF
62.Ulf Bernhardsson - Vértex cykelklubb
63.Johan Åkesson - Tandsbyns CK
64.Martin Björnwall - Vertex CK
65.Joakim Ramqvist Hallin - Team Universal
66.Simon Larsson - Team Universal
67.August Sjöholm - Vålådalens Fjällstation
68.André Jonsson - Åre Fjällturer
69.Björn Gund - Åre Fjällturer
70.Magnus Engberg - Åre Fjällturer
71.Martin Persson - Åre Fjällturer
72.Robin Norum - Åre Fjällturer
73.Fredrik Norén - ÖFS
74.Mårten Sandström
75.Jon M Steging
76.Anders Larsen
77.Erik Häggblad
78.Sam Worland - Australia
79.Morgan Homorody - Canada
80.
81.Anna Danielsson - Step In
82.Therese Landfors - If Castor
83.Helena Jonsson - Team Eurosport
84.Anna Maria Nilsson - Team Eurosport
100 km
1.Mats Hedlund - Brudpiga RK
2.Peter Mattsson - Brudpiga RK
3.Anders Trägårdh - Brudpiga RK
4.Johannes Heetveld - Brudpiga RK
5.Jan Sarenmark - Brudpiga RK
6.Ola Berger - Box Norge
7.Christer Höglin - Chianti Classico
8.Daniel Dyrander - CK Laponia
9.Patric Bylund - Team Eurosport
10.Mattias Elg - Team Eurosport
11.Janne Jakobsson - Team Eurosport
12.Henrik Ögren - Team Eurosport
13.Björn Järvhed - FUJI Racing Team
14.Patrik Andrén - Fredrikshofs CK
15.Eric Forsgren - Frösö IF
16.Håkan Degselius - Team Härjedalen
17.Ted Armgren - HotMek AB
18.David Gärdin - IF Castor
19.Mikael Egmalm - If Castor
20.Örjan Sandler - IF Castor
21.Roger Claesson - IF Castor
22.Eric Wingren - IF Castor
23.Mats Eriksson - IF Castor
24.Andreas Järlstig - IF Castor
25.Fredrik Kingstad - IF Castor
26.Peter Vingstedt - IF Castor
27.Sten Andersson - IF Castor
28.Martin Andersson - IF Castor
29.Sune Andersson - IF Castor
30.Sigve Colbjörnsen - IF Castor
31.Johan Gustafsson - IF Castor/Cykelogen
32.Andreas Svärd - IF Castor/Cykelogen
33.Erik Melin - IF Castor/Cykelogen
34.Tom Dyborn - IF Castor/Cykelogen
35.Mattias Swelander - INAB
36.Martin Tenggren - INAB
37.Gustaf Berglund - INAB
38.Anders Högberg - INAB
39.Ulf Lindqvist - Jämtkraft IF
40.Per-Age Pettersson - Jämtkraft
41.Lars-Ivar Malmgren - Jämtkraft
42.Per Persson - Jämtkraft
43.Nils-Göran Sundberg - Jämtkraft
44.Nils Kjellsson - Jämtkraft
45.Jan Lindkvist - Mora CK
46.Leonid Kuzmin - Mittuniversitetet
47.Martin Melander - Otrvikens MK
48.Niclas Hägglund - SundsvallsCyklisterna
49.Rickard Mattsson - Sundsvallscyklisterna
50.Mikael Andersson - Team SWECO
51.Mattias Nilsson - Team SWECO
52.David Ekholm - Team SWECO
53.Håkan Löfström - Team SWECO
54.Magnus Jonsson - Team SWECO
55.Peter Larsson - Team SWECO
56.Danny Algotsson - Step In
57.Hans Svensson - Step In
58.Christian Thorgerzon - Step In
59.Andreas Lindgren - Step In
60.Sven Brodén - Step In
61.Jon Brodén - Step In
62.Anders Edvinsson - Tandsbyns CK
63.John Björklund - Tandsbyns IF
64.Tord Lundin - Tandsbyns IF
65.Mikael Lindnord - Vértex Cykelklubb / Halti
66.Ulf Bernhardsson - Vértex cykelklubb
67.Martin Björnwall - Vertex CK
68.Anders Nordell - Täby SLK
69.Joakim Ramqvist Hallin - Team Universal
70.Simon Larsson - Team Universal
71.August Sjöholm - Vålådalens Fjällstation
72.André Jonsson - Åre Fjällturer
73.Björn Gund - Åre Fjällturer
74.Magnus Engberg - Åre Fjällturer
75.Martin Persson - Åre Fjällturer
76.Robin Norum - Åre Fjällturer
77.Mårten Sandström
78.Stefan Jonsson
79.Elof Wäljegård
80.Jon M Steging
81.Kristoffer Kvarnlöf
82.Johan Olofsson
83.Karl Erik Wallin
84.Thomas Jonasson
85.Viktor Kjäll
86.Anders Eriksson
87.James Dryburgh
88.Jonathan Love
89.Erik Häggblad
90.Sam Worland - Australia
91.Morgan Homorody - Canada
92.Andres Karlberg - Östersund
93.Anders Södergren - Step In
94.Robert Torma
95.Jonas Forsén - Vértex Cykelklubb
96.
97.Cecilia Norberg - Fredrikshof
98.Anette Thorheim - Fredrikshofs CK
99.Anna Danielsson - Step In
100.Therese Landfors - If Castor
101.Helena Jonsson - Team Eurosport
102.Anna Maria Nilsson - Team Eurosport
50 km
1.Peter Karlsson - Aspås IF
2.Conny Wallén - Borlänge
3.Ice Karlsson P97 - FUJI Racing Team
4.Pontus Nilsson P96 - FUJI Racing Team
5.Oscar Wadman P96 - FUJI Racing Team
6.Jon Gunnarsson P95 - FUJI Racing Team
7.Pontus Nilsson - Fuji Racing Team
8.Patrik Bergesol - Fuji Racing Team
9.Daniel Hjalmarsson - Team Halti
10.Martin Hagelin - Team Halti
11.Christian Bergh Eriksson - Team Halti
12.Jan Hendriks - HLV Netherlands
13.Nils Hendriks - HLV Netherlands
14.Victor Kingstad - IF Castor
15.Tobias Claesson - IF Castor
16.Per Johansson - Naturvårdsverket
17.Lars Eklund - Naturvårdsverket
18.Bo Nilsson - Naturvårdsverket
19.Mikael Jonasson - Step In
20.Mattias Jonasson - Step In
21.Henrik Karlsson - Step In
22.Roger Bergvall - Step In
23.Helge Åström - Step In
24.Christer Nilsson - Step In
25.Orvar Nilsson - Tandsbyns IF
26.Jan-Erik Eriksson - Tandsbyns IF
27.Johan Åkesson - Tandsbyns CK
28.Stefan Åkesson - Tandsbyns CK
29.Fredrik Norén - ÖFS
30.Lars Norén - ÖFS
31.Christer Jonasson - Servicegruppen
32.Hans-Erik Olofsson - Servicegruppen
33.Berndt Westerlund
34.Anders Larsen
35.Ulf Swelander - Vertex
36.Janeric Augustsson
37.
38.Ylva Jansryd - Jämtkraft
39.Kristina Broman - Borlänge
40.Towa Larsson - Tandsbyns IF
41.Åsa Persson - Tandsbyns IF
42.Åsa Perklén - Stödhjulen CK
43.Frida Gustafsson - Stödhjulen CK
44.Anna Lindhagen - Naturvårdsverket
45.Helena Lindnord - Vértex Cykelklubb / Halti
46.Anita Ringström - Step In
47.Hanna Lundgren - IF Castor